Vitajte na našej stránke
Krivá 318027 55 Krivá
Zavolajte nám!+421 907 703 440

Plynové kotle

Vykurovanie plynom – vždy čistá záležitosť

Zaobstaráte si plynový kondenzačný kotol, aktívne tým prispejete k ochrane ovzdušia a životného prostredia vďaka jeho efektivite a bezkonkurenčnej účinnosti až 98 % pri premene zemného plynu na teplo.

Naše plynové kondenzačné kotly myslia na budúcnosť. Vďaka regulácii spaľovania Lambda Pro Control sa naše plynové kondenzačné kotly automaticky nastavia na rôzne druhy plynu, vrátane tých s prímesou bioplynu. Tým s prehľadom spĺňame mnohokrát formulované požiadavky na vykurovacie technológie, ktoré šíria zdroje.

Pre voľbu vykurovania plynom hovorí aj argument, že nie je potreba mať dostatočnú zásobu paliva.

Využite pre svoje vykurovanie i bezplatnú energiu zo slnka! Všetky plynové kolty s ohrevom vody sú navrhnuté pre kombináciu so solárnymi panelmi firmy Viessmann. Systémová technika zaručuje optimálnu súhru všetkých komponentov až po komfortnú reguláciu, ktorá nenechá nesplnené žiadne prianie.

Plynové vykurovanie – efektivity využitia zdrojov s kondenzačnou technikou

Plynové kondenzačné kotly odoberajú takmer úplne teplo obsiahnuté v spalinách a premieňajú ho dodatočne na vykurovacie teplo. K tomu sú kondenzačné kotly Viessmann vybavené výmenníkom tepla Inox-Radial z nerezovej ušlachtilej ocele, ktorý splainy pred odvodom do komína ochladia natoľko, že vodná para, ktorá je v nich obsiahnutá cielene kondenzuje a uvoľnené teplo sa dodatočne prenáša do vykurovacieho systému.

Výmenník tepla Inox-Radial z nerezovej ušllachtilej ocele v kombinácii s plynovým horákom MartiX sú zárukou vysokej energetickej účinnosti a dlhodobo vysokého komfortu tepla. Táto technika naviac šetrí náklady na vykurovanie a nekompromisne minimalizuje emisie škodlivín.

Takto funguje vykurovanie plynom kondenzačnou technológiou

Kondenzačná technológia využíva nielen teplo vyrobené ako merateľnú teplotu spalín počas spaľovania (výhrevnosť), ale aj ich obsah vodnej pary (výhrevnosť). Toto obsahuje „skryté“ teplo, ktoré sa rozptýli v starších vykurovacích systémoch cez komín do voľného priestoru.

Kondenzačné plynové kotly značky Viessmann konvertujú až 98% energie, ktorá sa používa na výrobu tepla. To zvyšuje účinnosť vykurovacieho systému, znižuje náklady na vykurovanie a znižuje vplyv na životné prostredie.

Vykurovanie plynom pomocou plynového kondenzačného kotla

Pre pohodlné vytváranie tepla so zemným plynom ponúka firma Viessmann rôzne technológie, ktoré spĺňajú najrôznejšie potreby. Napríklad pre vykurovanie plynom v nových budovách alebo modernizáciu, rodinný dom alebo pre veľké projekty v bytovom priemysle. Predovšetkým sú plynové kondenzačné kotly vhodné na použitie v nových budovách. Jedná sa o veľmi kompaktné a nástenné zariadenia, ktoré sa hodia do takmer každej miestnosti.

Ak je však plánované pripojenie solárneho systému na prípravu pitnej vody, odporúčajú sa plynové kondenzačné kotly s integrovaným solárnym výmenníkom tepla. Podlahové jednotky sú už navrhnuté pre bivalentnú prevádzku. Technicky, plynové kondenzačné kotly Viessmann sú najmodernejšie a pokrývajú rozsah výkonov od 2 do 100 kW. To znamená, že sú schopní po celý čas dodávať efektívne a spoľahlivo teplo pre dvojité aj malé rodinné domy. 

Kondenzačné plynové kotly sú tiež dostupné vo väčších rozmeroch. Používajú sa hlavne v budovách s vysokou tepelnou náročnosťou. Jedná sa zvyčajne o viacpodlažné domy, verejné a komerčné budovy. Vďaka kaskádovej funkcii je možné rýchlo kombinovať niekoľko zariadení na vytvorenie jedinej jednotky, ktorá poskytuje spoľahlivé teplo aj v tejto oblasti.

Plynový kondenzačný kotol

Kondenzačná technika nevyužíva len teplo, ktoré vzniká pri spaľovaní vykurovacieho oleja alebo plynu, ale aj tú tepelnú zložku, ktorú bežná vykurovacia technika využiť nedokáže. Kondenzačné kotly odoberajú takmer všetko teplo obsiahnuté v spalinách a využívajú ho na vykurovanie a ohrev. Za týmto účelom sú kondenzačné kotly Viessmann vybavené výmenníkmi tepla Inox-Radial z nehrdzavejúcej ušľachtilej ocele, ktoré spaliny pred ich odvodom do komína schladia natoľko, že v nich obsiahnutá vodná para cielene skondenzuje a tak navyše získané teplo možno využiť aj na vykurovanie.

 

Plynový horák MatriX-Plus

Nový horák MatriX-Plus boduje predovšetkým svojou efektívnou prevádzkou aj nízkymi emisiami škodlivín a hluku. Špeciálny povrch z ušľachtilej nehrdzavejúcej ocele MatriX je odolný voči vysokým teplotám a stará sa o spoľahlivý výkon a dlhú životnosť.

Kondenzačné kotle od firmy VIEESMANN

Nový kondezačný kotol